Select Page

درمان های

تخصصی دکتر

هر درمانگر خوب در چند سبک درمانی تخصص دارد. درمان من برحسب علاقه و کارایی ACT و CBT است. اگر در مورد اختلال خود تحقیق کرده اید، بدون شک با اصطلاح “درمان رفتاری شناختی” روبرو هستید … اما ACT و CBT دقیقاً چیست؟ ما در اینجا در مورد آن و موارد دیگر بحث خواهیم کرد.

درمان های

تخصصی دکتر

هر درمانگر خوب در چند سبک درمانی تخصص دارد. درمان من برحسب علاقه و کارایی ACT و CBT است. اگر در مورد اختلال خود تحقیق کرده اید ، بدون شک با اصطلاح “درمان رفتاری شناختی” روبرو هستید … اما ACT و CBT دقیقاً چیست؟ ما در اینجا در مورد آن و موارد دیگر بحث خواهیم کرد.

هر درمانگر خوب در چند سبک درمانی تخصص دارد. درمان من برحسب علاقه و کارایی ACT و CBT است. اگر در مورد اختلال خود تحقیق کرده اید ، بدون شک با اصطلاح “درمان رفتاری شناختی” روبرو هستید … اما ACT و CBT دقیقاً چیست؟ ما در اینجا در مورد آن و موارد دیگر بحث خواهیم کرد.

درمان شناختی – رفتاری (CBT)

u

تعریف CBT

T

هسته CBT

مخاطبین CBT

مزایای بیشتر

درمان شناختی-رفتاری به عنوان علمی ترین و گسترده ترین نوع درمان شناخته می شود. بسیاری از بزرگان حوزه روان درمانی آن را به عنوان بهترین نوع درمان می شناسند. طول دوره درمان کوتاه است و معمولا بین ۵ تا ۲۰ جلسه است. شما ممکن است با درمان گر خود یک یا دو جلسه در هفته و هر جلسه به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه داشته باشید.

درمان شناختی-رفتاری بر مشکلات جاری تمرکز دارد و به مشکلات دوران کودکی نمی پردازد. برپایه مفاهمیم درمان شناختی-رفتاری افکار، هیجانات و رفتار به یک دیگر متصل می باشند و در درمان شناختی-رفتاری باز تعریف افکار قسمتی اساسی برای تغییر هیجانات و رفتار می باشند.
درمان شناختی-رفتاری فقط برای درمان اختلالات نیست. برای مدیریت موقعیت های پر استرس زندگی نیز مفید است. پس از جلسات درمان عملکرد و کیفیت زندکی ارتقاء می یابد و چرخه ی هیجانات و افکار منفی می شکند.

درمان شناختی و رفتاری برای موارد هیجانی مفید است و برای مثال ممکن است به شما کمک کند که:
مشکلات روانی را کاهش دهید .
از عود پس از بهبودی جلوگیری کنید .
در مواقعی که از دارو نمی توان استفاده کرد بسیار مفید است.
چطور با موقعیت های استرس زای زندگی کنار بیایید .
هیجانات را مدیریت و کنترل کنید .
بر مشکلات سوگ و از دست دادن عزیزان فائق آیید .
مشکلات مرتبط با آسیب های روانی ناشی از سوء استفاده و خشونت را درمان کنید .

پاسخ به مشکلات جسمی خود را بهبود بخشید.
مشکلات مزمن جسمی را مدیریت و بهبود بخشید.
راه های بهتری برای ارتباط تجربه کیند و سوء تفاهم های روابط را بر طرف کنید.

درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش یا به اختصار ACT

هدف ACT

T

آنچه یاد می گیرید

هسته اصلی مشکلات

i

تعریف ACT

هدف درمان اکت بر خلاف درمان شناختی-رفتاری ریشه کنی احساسات بد و ناخوشایند نیست. در درمان شناختی-رفتاری چگونگی کنترل افکار، احساسات و رفتار آموزش داده و تمرین می شوند.

 اکت رنج های روانی را بر اساس کنش زبان بشری و شناخت و بر پایه ی انعطاف ناپذیری روانی توضیح می دهد. سعی می کند ما را به سمت رفتار ارزشمند حرکت دهد. در اکت می آموزیم  به احساسات ناخوشایند گشاده رو باشیم و به آنها پاسخ اغراقی ندهیم. همچنین می آموزیم از موقعیت هایی که احساسات ناخوشایند را تولید می کنند نگریزیم. احساس بهتر داشتن به صورت مارپیج ما را به واقعیت می رساند. در اینجا واقعیت با قابلیت کاربردی معنی می شود. اینکه چطور به آنچه اهمیت دارد می رسیم. اهمیت داشتن نیز با ارزش و معنی مشخص می گردد. این درمان در سال ۱۹۸۲ توسط استیون هیز معرفی شد. ریشه های آن در فلسفه ی رفتار شناسی رادیکال اسکینر است.

اکت درمانی یکسان برای طیف وسیعی از مشکلات است. اصل و اساس بسیاری از مشکلات را در چند کلمه خلاصه می کند.
همجوشی با افکار
بررسی تجربه
اجتناب از تجربه
ارائه ی دلیل برای رفتار

 

موارد فوق بایستی به سه آیتم زیر جایگزین شوند.

پذیرش واکنش ها و تمرکز بر زمان حال
انتخاب یک مسیر ارزشی
اقدام کردن


جهت سوالات و پرسش های دیگر

info@raminafshari.ca

رزرو جلسه مجازی.

رزرو جلسه مجازی.

جهت سوالات و پرسش های دیگر

info@raminafshari.ca

جهت رزرو جلسه مجازی خود با دکتر، زمان جلسه و روش درمانی مناسب خود بر روی فرم زیر کلیک کرده تا به صفحه رزرو راهنمایی شوید.

پس از انتخاب زمان دلخواه ، اطلاعات شخصی شما ارسال و رسید پرداخت شما جمع آوری می شود و یکی از اعضای تیم ما جهت تأیید جلسه مجازی شما و جزئیات بیشتر پیگیری کرده و با شما در ارتباط خواهد بود.

بیایید یکدیگر را بهتر بشناسیم.

بیایید یکدیگر را بهتر بشناسیم.